Przyczyny powstawania rozstępów

Rozstępy to zmiany na skórze, spowodowane zbyt gwałtownym rozciągnięciem się skóry. Pomimo tego, iż skóra posiada doskonałe właściwości rozciągające, nie radzi sobie z pewnymi dynamicznymi zmianami. Najbardziej popularną przyczyną jest oczywiście okres ciąży, kiedy to ciało kobiety w szybki sposób przybiera na wadze. Dzieje się tak także w sytuacji odwrotnej, kiedy następuje gwałtowny spadek wagi, jak również w wypadku stosowania złej diety, ubogiej w witaminy czy po prostu znienawidzone przez nas skłonności genetyczne, na które nie mamy wpływu – jednak odpowiednia dieta i zabiegi przyniosą zamierzony efekt.

Ostatnio pojawia się w medycynie hipoteza odnośnie powstawania rozstępów ze względu na wysoki poziom kortyzolu w organizmie, czyli hormonu stresu wydzielanego przez nadnercza. Substancja ta jest wytwarzana przez organizm jednak właśnie w sytuacjach, kiedy szybko rośniemy, co często zdarza się u dzieci w okresie dojrzewania, jak również kiedy spadamy lub przybieramy na wadze, a także w sytuacji zajścia w ciążę.

Dieta

Sposobów na radzenie sobie z rozstępami jest wiele – od samego picia wody po stosowanie cud-maści. Jednak to, co w istotny sposób wpływa na zmniejszenie ich powstawania jest niebywale dieta. Powinna być przede wszystkim bogata w jak największą ilość cynku, ponieważ właśnie on wpływa na poprawę kondycji skóry. Występuje w takich produktach jak kasza gryczana, mięso, żółty ser, orzechy czy pestki dyni. Kolejną ważną sprawą jest oczywiście picie odpowiednie dużej ilości wody. Sprawia ona, iż nasza skóra staje się bardziej elastyczna i odżywiona. Woda oczyszcza organizm z toksyn, co jednocześnie wpływa na oczyszczanie także skóry i poprawę jej kondycji.

Zabiegi

Popularnym zabiegiem, który cieszy się dobrą rekomendacją wśród lekarzy jest dermabrazja laserowa. Zabieg polega na odparowywaniu uszkodzonej tkanki z użyciem lasera. Przeprowadza się go w stanie znieczulenia ogólnego. Jest to zabieg jednorazowy i gwarantuje poprawę kondycji skóry i zupełne usunięcie rozstępów. Wymaga także późniejszej rekonwalescencji. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry.

5 (100%) 6 Głos[ów]

9 Odpowiedzi do Przyczyny powstawania rozstępów

 1. Dominika napisał(a):

  To prawda, że dieta jest ważna, jak się przytyje to rozstępy się pojawią 🙂 Najlepiej spożywać produkty z małą ilością tłuszczów

  • andra napisał(a):

   Ja również jestem zadowolona z zabiów laserowych.

  • lina napisał(a):

   Dokładnie 😀 a jak się pojawią powinno się działać jak najszybciej, ja byłam najbardziej zadowolona z zabiegów laserowych.

   • lola21 napisał(a):

    Jeśli chodzi o zabiegi laserowe usuwające rozstępy to ja skorzystałam z jednego oferowanego przez Clinica Cosmetologica. Specjalista zalecił mi zabieg Pollogen Legend. Moje rozstępy zostały znacznie zredukowane oraz skóra jest teraz napięta i gładka.

 2. osa12 napisał(a):

  Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z zabigu laserowego, który moim zdaniem jest najskuteczniejszy.

 3. Blanka napisał(a):

  W moim przypadku rozstępy pojawiły się gdy gwałtownie przytyłam 10kg. Obecnie jestem po trzecim zabiegu laserowym i jestem bardzo zadowolona z efektów.

 4. Mila napisał(a):

  Pojawienie się rozstępów w dużej mierze zależy od naszych genów i o tego czy nasze mamy miały wcześniej rozstępy, ale jestem dowodem na to, że nie zawsze jest to prawdą, ponieważ w mojej rodzinie nikt nie miał rozstępów a ja mam.. Niedługo będę mamą i będę musiała się kiedyś wybrać na jakiś zabieg usuwający rozstępy;d

 5. gapa napisał(a):

  Najlepszym posunięciem w celu usunięcia rozstępów będzie wybranie się do specjalisty i sprawdzenie co ma do powiedzenia, ponieważ dobierze on najlepszą metodę dostosowaną do naszego przypadku

 6. sashaa napisał(a):

  Polecam skorzystać z połączenia Dermapenu z laserem Emerge. Razem miałam wykonanych 6 zabiegów. Połączenie tych dwóch urządzeń daje naprawdę zaskakujące efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 8

Powered by WordPress