Manicure biologiczny – delikatny i w pełni naturalny

Od dawna wiadomo, że manicure klasyczny jest efektowny, jednak jednocześnie nie jest najzdrowszy dla paznokci. Przede wszystkim ze względu na swoją inwazyjność. Metalowe przyrządy stosowane do tego rodzaju zabiegu działają często w sposób niekorzystny na płytkę paznokcia. Stad tak duża popularność innych zabiegów stylizacji paznokci, m.in. manicure biologicznego.

Manicure biologiczny, na czym polega?

Podstawowym założeniem manicure biologicznego jest delikatne traktowanie płytki paznokcia. Dlatego w trakcie wykonywania tego zabiegu pielęgnacyjnego całkowicie rezygnuje się z wszelkich narzędzi metalowych: pilniczków, cążek, dłutka, obcinarki do paznokci. Wszystkie etapy manicure biologicznego wykonywane są za pomocą delikatnych i przyjaznych narzędzi.

Długie paznokcie skraca się pilniczkiem papierowym lub szklanym. Skórek się nie wycina, tylko zmiękcza specjalnymi preparatami do ich usuwania a potem w sposób delikatny odsuwa się je drewnianym patyczkiem. Po takim zabiegu pozostają paznokcie naturalne i w pełni wykończone.

Bezpieczeństwo zabiegu

Manicure biologiczny przede wszystkim jest przyjazny dla paznokci. Manicure klasyczny, nawet starannie wykonany może prowadzić do stanów zapalnych, choćby poprzez zbyt inwazyjne wycinanie skórek a potem traktowanie ich lakierem. W przypadku manicure biologicznego tego niebezpieczeństwa nie ma. Zaletą tego zabiegu jest również eksponowany naturalny kształt paznokci. Paznokcia nie zmienia się „na siłę” nie tworzy innego niż ten naturalny kształt. Dlatego też paznokcie swobodnie rosną, zgodnie ze swoim DNA i nie trzeba każdorazowo inwazyjnie ich korygować.

Dowolność stylizacji po manicure biologicznym

Manicure biologiczny oczywiście zawiera wszelkie dowolne stylizacje paznokci. Można polakierować je na dowolny kolor czy dowolnie ozdabiać lub nałożyć tylko odżywkę. Ale osoby preferujące tego rodzaju delikatny zabieg wybierają najbardziej przyjazne rozwiązania.

Nie wiesz, jaki zabieg na twarz i ciało wybrać? Wpadnij do salonu w Gdyni!

Salon kosmetyczny oferuje teraz zupełnie darmowe konsultacje. Wystarczy, że przyjdziesz, a specjalista kosmetolog doradzi, jaki zabieg będzie najodpowiedniejszy dla twojej twarzy i ciała.

Nie czekaj i umów wizytę już dziś!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

5 (100%) 10 Głos[ów]

4 Odpowiedzi do Manicure biologiczny – delikatny i w pełni naturalny

  1. Gaga napisał(a):

    Nie wiedziałam, że jest taka różnica pomiędzy manicure biologicznym a klasycznym. Metoda taka sama, a sprzęt zmienia wszystko.

  2. aleksandra napisał(a):

    Myślę, że wypróbuje ten zabieg w domu sama,gdy nie zaskutkuje wybiore się do kosmetyczki.

  3. Julia napisał(a):

    Myślę, że wypróbuje ten zabieg sama w domu, gdy nie zaskutkuje wybiore się do kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − 66 =

Powered by WordPress