Czy maseczki na trądzik działają?

Domowymi sposobami możesz pokonać trądzik.

Trądzik należy do schorzeń twarzy, które spotkało większość z nas. Czy odbyło się to w okresie dojrzewania, czy w późniejszym etapie naszego życia, spotkać się mogliśmy z negatywnymi następstwami trądziku w postaci zniekształceń twarzy, podrażnień czy blizn. Radzić sobie można z nim na różne sposoby, jednak jednym z najbardziej skutecznych są domowe sposoby na trądzik oraz domowe maseczki na trądzik. Dzięki korzystaniu z naturalnych składników możemy pozbyć się lub zminimalizować objawy trądziku występującego na naszej cerze. W przypadku maseczki na trądzik domowe sposoby, oprócz zneutralizowania objawów, są w stanie ukoić naszą podrażnioną skórę odpowiednio ją nawilżając.

Najlepsze sposoby na trądzik

Jednym z najbardziej powszechnych stosowanych sposobów na walkę z trądzikiem jest maseczka na trądzik. Należy pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich zasad w momencie jej stosowania – minimum 2 razy w tygodniu w zależności od intensywności naszego trądziku oraz utrzymanie maseczki od 20 minut do nawet 30. Do najbardziej powszechnych oraz skutecznych opcji kuracji należą:

  • maseczka z miodu na trądzik – posiada ona głównie właściwości kojące oraz nawilżające i odżywiające. Idealnie sprawdza się przy cerze wrażliwej i podatnej na uszkodzenia;
  • maseczka z drożdży na trądzik – w tym wypadku bardzo ważne jest, aby nałożyć ją w grubych warstwach na twarz. Drożdże należy wymieszać na papkę z ciepłym mlekiem i następnie nanieść na skórę: jeżeli mamy problem ze skórą suchą dodajmy kroplę oliwy, a jeśli zależy nam na pozbyciu się przebarwień odrobinę soku z cytryny;
  • maseczka z kurkumy na trądzik – pełni ona głównie zadanie zwalczania większych i widocznych przebarwień na naszej cerze: jeżeli chcemy skupić się głównie na nich przyniesie ona więcej pożytku, niż maseczka z drożdży. Wymieszać kurkumę możemy z mlekiem lub wodą oraz obowiązkowo dodać łyżkę mąki dla zagęszczenia.

Trądzik nie tylko na twarzy

Naturalne olejki pomogą zwalczyć trądzik.W przypadku, gdy na trądzik na plecach domowe sposoby nie są wystarczająco skuteczne, warto połączyć kurację z kosmetykiem lub kremem bazującym na naturalnych składnikach. Pamiętajmy jednak, iż większość oferowanych nam specyfików oparta jest w głównej mierze na chemicznych wsadach, co może spowodować pogorszenie się stanu naszej skóry. Jednym z naturalnych kremów, opartych wyłącznie na naturalnych składnikach jest Sevolium, który skutecznie pomaga nam zwalczyć zmiany trądzikowe oraz reguluje poziom sebum. Łącząc tę kurację z pozostałymi domowymi sposobami jesteśmy w stanie znacząco poprawić stan naszej cery.

Inne sposoby na trądzik

Jednym z kolejnych przykładów jest parówka na trądzik, tak zwany napar z ziół – głównie koper, melisa lub mięta – który aplikujemy na naszą twarz (powinno to trwać około 15 minut). Inną opcją jest cebula na trądzik, która idealnie przedstawia domowe sposoby na trądzik młodzieńczy i pomaga w zwalczaniu intensywnych zmian – cebulę należy ugotować, następnie zgnieść i za pomocą gazy nanieść na twarz. Opcją mniej efektywną, ale za to idealnie nawilżającą i odżywiającą naszą twarz, są płatki owsiane na trądzik. Naniesienie ich na naszą twarz po uprzednim wymieszaniu ich z mlekiem lub wodą zauważalnie odświeży wygląd naszej skóry. Jednym z obecnie najbardziej popularnych sposobów na zwalczanie trądziku jest sok aloesu na trądzik – możemy znaleźć go w każdej aptece, ważne aby był on stuprocentowy. Aloes na trądzik możemy stosować na dwa sposoby: jako formę napoju odżywiającego nasz organizm lub jako tonik, wtedy to wylewamy trochę soku na gazę i przecieramy nim twarz.

5 (100%) 6 Głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 40 = 49

Powered by WordPress