Implanty zębowe – wskazania, ceny implantów i rodzaje implantów zębowych

Proteza zęba

Prekursorem w stosowaniu implantów byli starożytni Majowie, którzy wykonywali je z muszli. Zdecydowanie największy postęp w tej dziedzinie, to dopiero ostatnie kilkadziesiąt lat. Implanty obecnie to dynamicznie rozwijający się dział stomatologii o bardzo wysokiej jakości – sztuczne zęby obecnie znakomicie imitują te naturalne.

Implanty zębowe – nowoczesne rozwiązania

Wzrost zamożności, jak i coraz większa liczba lekarzy stomatologów specjalizująca się w tym zakresie, spowodował wzrost dostępności dla pacjentów tych usług. Większość implantów wytwarzana jest z tytanu. Jest to metal z reguły przyjaźnie przyjmowany przez człowieka – choć zdarzają się odrzucenia implantów zębowych, współczynnik ten jest jednak minimalny.

Implant zęba – jak wygląda zabieg?

Implant zęba – cały proces jego instalacji jest rozłożony najczęściej na kilka miesięcy, w zależności od tego czy chodzi o szczękę czy żuchwę. Rozpoczyna się on od wywiercenia otworu, a następnie wszczepieniu tam implantu i zaszycie dziąsła. Następnie przez kilka miesięcy trwa scalanie implantu z najbliższą okolicą, aż ostatecznie łączony jest on za pomocą łącznika z właściwą koroną.

Implant zębowy – przeciwwskazania

Niestety, nie każdemu implant zębowy może pomóc. W przypadku ciąży, wieku poniżej 18 lat, niektórych chorób i dolegliwości jak np. nowotwory, cukrzyca, choroba Parkinsona, osteoporoza, choroby psychiczne, implanty zębowe są wykluczone lub co najmniej, ich instalacja stoi pod znakiem zapytania. W takich wypadkach niezbędna jest konsultacja z lekarzem, po wywiadzie i ewentualnie dodatkowych badaniach, podejmie on decyzję.

Zachęcamy do sprawdzenia strony K2Dental implanty Gdańsk

Implanty zębów – higiena implantów

Niezbędne jest regularne dbanie o higienę implantów podobnie jak zębów naturalnych. Pacjent powinien codziennie czyścić okolicę implantu i często odwiedzać lekarza podczas wizyt kontrolnych, aby przeciwdziałać ewentualnym niekorzystnym zmianom. Zaniedbane implanty zębów a także ich najbliższa okolica szybko zostanie poddana działaniu bakterii, które rozpuszczą kość co doprowadzi do utraty implantu.

Rodzaje implantów zębowych

Rodzaje implantów można podzielić na kilka kategorii – np. jeśli chodzi o jego producenta czy też materiał z którego jest zbudowany. Ważną kwestią w procesie – który może mieć spory wpływ na cenę – jest rodzaj korony. Występują różne rodzaje koron zębowych np.:

 • pełnoceramiczne – znakomicie imitujące naturalne zęby. Stosowane na zębach przednich. Najwyższą ich klasą jest korona cyrkonowa,
 • porcelanowe na metalu – łączą w sobie piękno koron porcelanowych i wytrzymałość metalu,
 • protetyczne – osadzane dzięki kilku implantom.

Cena implantu

Cena implantu zależy od wielu czynników m. in. miejsca wykonywania usługi. Można zakładać, że jest to minimum 2000 złotych.

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba? To pytanie nurtuje osoby z problemem niepełnego uzębienia. Do ceny samego implantu należy czasami dodać zabiegi konieczne w celu jego wszczepienia, jak choćby regenerację kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Kolejnym kosztem może być korona wytworzona z najdroższych materiałów. W mniejszym zakresie trzeba zapłacić za badania takie jak np. CBCT. Należy przyjąć, że cena wstawienia implantu może wynieść kilka tysięcy zł.

5 (100%) 38 Głos[ów]

3 Odpowiedzi do Implanty zębowe – wskazania, ceny implantów i rodzaje implantów zębowych

 1. Adam napisał(a):

  Tez mam implant i nie narzekam, trzyma sie super, dziaslo sie nie obnizylo ani nic. Jednak te opinie o doktorze Krupskim to jest prawda i jak zrobi to jest pełna profeska.

 2. Karol napisał(a):

  A czym najlepiej czyścić implant i jego okolice? Po prostu pastą i szczoteczką?

 3. Marzena napisał(a):

  A jak to jest z tymi nowotworami konkretnie? Czy np jezeli ktos ma raka piersi to co, nie moze miec implantu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 − 42 =

Powered by WordPress