Depilacja laserowa – co powinnaś wiedzieć

trwałe usuwanie włosów

Wiele kobiet wybierając metodę depilacji laserowej kieruje się złymi doświadczeniami związanymi z innymi metodami usuwania zbędnego owłosienia. Biorąc pod uwagę fakt, że często depilujemy miejsca wrażliwe naszego ciała, szczególnie musimy zwrócić uwagę na stan naszej skóry w tych miejscach po depilacji. Golenie maszynką lub stosowanie depilatorów może powodować różne dolegliwości związane z zapaleniem mieszka włosowego, wrastaniem się włosków w naskórek, podrażnieniem, a w przypadku kremów do depilacji, z reakcjami alergicznymi. Metoda laserowa jest nieco bardziej kosztowna, ale pozwala nam cieszyć się gładką skórą przez znacznie dłuższy czas.


Depilacja laserowa – przebieg

Wiązka laserowa przenikając wgłąb skóry na ok 3, 4 mm przedostaje się po włosku do cebulki i uszkadza ją. Ważne jest, aby włosek zawierał odpowiednią ilość melaniny, która pochłania wiązkę. Innymi słowy, im włosek ciemniejszy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wiązka lasera „zabłądzi” i nie trafi tam, gdzie powinna. Gdy zatem pochłonięta energia z wiązki lasera przeobrazi się w energię cieplną, ta trafiając do cebuli włosa niszczy ją nieodwracalnie. 

Zanim jednak kosmetyczka przystąpi do zabiegu, powinna ona przeprowadzić z klientką wywiad i na podstawie zebranych w trakcie wywiadu informacji, indywidualnie dobrać odpowiednią dla danej klientki technologię. Jest to niezwykle ważne, albowiem zapewnia bezpieczeństwo klientki i skuteczność zabiegu. W zależności od wrażliwości skóry, karnacji, stanu zdrowia dobiera się laser diodowy, aleksandrytowy, rubinowy, neodymowojagowy i tradycyjny z technologią IPL. Laser Vectus na przykład jest laserem diodowym, który jest wyposażony w tak ogromną ilość czujników, że między innymi jest w stanie określić poziom melaniny zawartej we włoskach zaraz po zetknięciu głowicy ze skórą. Zapobiega to niepotrzebnej ekspozycji skóry na wiązkę lasera.
Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną, albowiem istniejące w skórze uśpione mieszki włosowe mogą się uaktywnić wzrostem włoska po kilku tygodniach, a nawet latach, więc zabieg najbezpieczniej jest kilkukrotnie powtórzyć zgodnie z zaleceniami kosmetyczki lub lekarza dermatologa.

Czy to boli?

Niestety laserowe usuwanie owłosienia nie należy do przyjemnych, jednak poziom odczuwanych bodźców bólowych zależny jest od zastosowanej technologii i indywidualnego progu bólowego każdej z klientek. Lekarze dermatolodzy twierdzą, że im większy bodziec bólowy, tym większa pewność skuteczności zabiegu. Jest to zabieg wymagający precyzji i „strzelania” wiązką miejsce w miejsce, co w przypadku depilacji całych nóg może zająć do pięciu godzin. Kobiety jednak są istotami niezwykle silnymi, potrafiącymi znieść niejedno, by uzyskać piękne efekty zabiegów upiększających.

Przeciwwskazania – o czym należy pamiętać

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia nie są dla wszystkich. Istnieją przeciwwskazania eliminujące niestety klientkę ze skorzystania z zabiegu trwale lub tymczasowo. W celu ustalenia przeciwwskazań między innymi przeprowadza się wywiad z klientką. Poza wywiadem kosmetyczka powinna wzrokowo ocenić stan skóry. Najistotniejszymi przeciwwskazaniami są:

  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu – wspomniane wcześniej „błądzenie” lasera prowadzące do nieskuteczności zabiegu
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu w postaci suplementu
  • skóra opalona na słońcu lub w solarium
  • ciąża
  • nowotwory
  • stany zapalne w obrębie zabiegowym
  • zakażenia bakteryjne i grzybicze w obrębie zabiegowym
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprzewidziane reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika, leki przeciwdepresyjne itp.)

Pielęgnacja po zabiegu

Zaraz po zabiegu może pojawić się obrzęk, ale to jest zupełnie normalne. Należy zatem przez pewien czas stosować krem z panthenolem i unikać preparatów zawierających alkohol.
Zabieg laserowego usuwania owłosienia kontra natura. Przy decydowaniu się na laserową metodę usuwania zbędnego owłosienia należy pamiętać, że z biegiem czasu nasz organizm
ulega zmianie, a co za tym idzie gospodarka hormonalna również. Ma ona między innymi wpływ na przydatki skóry, a więc i na owłosienie. Może ono się znowu nieznacznie i nieśmiało pokazać, jednak zanim to nastąpi, zdążysz się nacieszyć gładką skórą przez dobrych kilka lat.

Zapraszamy do zapisów na zabiegi:

Depilacja Laserowa Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

5 (100%) 1 Głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 9

Powered by WordPress